MGT *Bari Kadir Gecesi’nde Dincilere Kanmayın

Yayınlandı: 22 / [01] Günay Tulun

 

Saygıdeğer Dostlar!
Son yıllarda en çok duyduğum sözlerden biri de “Bunlar Müslüman ise ben değilim!” sözleridir. 5 vakit namazını doğru dürüst kılarken sektirmeye, hatta kılmamaya başlayanların sayısı gittikçe artıyor. Gerçek dindarlıkla din tüccarlarının dinciliği arasındaki farkın sıfırlanması ve “En kral Müslüman benim, benden başka Müslüman yok!” reklamını piyasaya sürenlerin eliyle ahlaksızlığın prim yapması yüzünden, öz dinini olumsuzca sorgulayanları görüyorum. 

Aman ha, sakın ha! Sakın sakın! 
Kötü örnek, örnek değildir. Unutmayın! 
Bunların, kendi cehennemlerine sizleri de çekmelerine izin vermeyin. Siz kendi işinize bakın. Örneğin bu geceye… 

Evet, bu gece yapılan ibadet, tam 83 yıl artı 4 aylık bir ömre bedel. Çünkü Yüce Allah, hepinizin bildiği gibi kutsal kitabında şöyle diyor: [Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla] “Biz onu Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin özelliğini sana anlatan nedir? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh, o gece Rablerinin izniyle her iş için iner de iner. O gece, tan yeri ağarıncaya kadar süren bir esenlik ve huzur vardır.”. 

Lütfen şu münafıklara uymayın. 
Bu gecenin sizi taşıyacağı mutluluğu kaçırmayın. 

Aziz Dostlar! 
Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de 1000 ayete bedel bir sure var. Hazreti Muhammed aleyhisselamdan rivayet edildiğine göre bu, 102. sure olan “TEKASÜR” suresidir. Dinimizde ibadetlerin sayılara bağlanmasının tevatür olduğuna inananlardanım ama Tekasür konusu farklı… Bilmeyenler ve ilk kez duyanlar, haber vermekte geç kaldığım için kusurumu bağışlasın. 1000 aydan hayırlı bu geceye 1000 ayete bedel bu sure pek de yakışır. 

Takdir Yüceler Yücesi Allah’ındır. 

Parasını, binasını, malını, gücünü, çoluk çocuğunu, hatta soyunun ne denli büyük olduğunu göstermek için ölülerini bile istifleme, sayma ve o sayılarla başkalarına karşı üstünlük taslayarak övünme huyu olan biz insanları üst üste ve şiddetle uyaran bu surenin, orijinal ve Türkçe okunuşlarını aşağıya kaydediyorum. Bence Kur’an-ı Kerim’in kapağını her açışta bu sure mutlaka okunmalı. Çünkü, tekrarlarsam “Her dakikası çok değerli olan üstelik çok da çabuk geçen zamanımızı; hayatın aldatıcı yönleriyle uğraşarak boşa harcamamızı, dünyadan göçerken arkamızda bırakacağımız nesneleri gereksiz yere biriktirme hırsımızı şiddetle yermekte ve âhirette düşeceğimiz hâlleri işaret etmekte, verilen nimetleri kullanma biçimimizle ilgili olarak da sorgulanacağımızı söylemektedir.”. Yapmamamız gerekeni göstererek, ne yapmamız gerektiğini anlatır. 
 
– [Bismillahirrahmanirrahim] Elhakümüttekasürü. Hatta zürtümülmekabir. Kella sevfe ta’lemune. Sümme kella sevfe ta’lemun. Kella lev ta’lemune ılmel yakin. Leterevünnehalcahime, sümme leteravünneha aynelyakin. Sümme letüs’elünne yevmeizin anin naim.
– [Bismillahirrahmanirrahim] 
Çoklukla övünme yarışı sizi kabirlere varıncaya kadar oyaladı. Hayır! Yakında bileceksiniz!  Hayır, hayır! Elbette yakında bileceksiniz. Hayır! Keşke kesin bir bilgiyle bilmiş olsaydınız! Yemin olsun, cehennemi mutlaka göreceksiniz! Sonra kuşkusuz onu gözünüzle ayan beyan göreceksiniz. Nihayet o gün, elbette nimetlerden sorguya çekileceksiniz. 

Hepinizin, hepimizin “KADİR GECESİ” kutlu olsun! 


 Günay Tulun 

Reklamlar

Yorumlar kapalı.