Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’nin Yalova Halk Eğitim Merkezi’ndeki konferansına katılan ve kendisi de Ermeni asıllı olan Avukat Keğam Karabetyan, dış güçlerin Türk ve Ermeni dostluğunu bozmak istediğini söyledi.

Yalova Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASEF); tarafından düzenlenen, basına açık, “Tarihi Belgeler Işığında Ermeni Meselesi” adlı konferanslar oldukça ilginç gelişmelere sahne oluyor.

Program çerçevesinde bir konferans veren Ermeni asıllı Avukat Keğam Karabetyan, dış güçlerin Türk ve Ermeni dostluğunu bozmak istediğini belirterek, “Hepimiz bu vatanın evladıyız. Dış güçler birlikteliğimizi bozmak istiyor. Atatürk’ün ilkeleri hepimizin ilkeleri olmuştur. Ben Türk kimliğimle gurur duyuyorum” diye konuştu.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda verilen konferansa Yalova ASEF Başkanı Şemsettin Gürtekin, Yalova Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer, Yalova Belediye Başkan Vekili Halit Güleç, Yalova Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder ve çok sayıda vatandaşın yanı sıra İstanbul Azerbaycan Başkonsolosu Sayyad Salahlı da katıldı.

Türk Kimliğimle Gurur Duyuyorum
Kendisinin Türkiye’de yaşayan Ermeni asıllı biri olduğunu söyleyen ve Türkiye’de yaşayan herkesin Türk milletini oluşturduğunu belirten Karabetyan, “Bu ülkede herkes Türk milletini oluşturuyor. Ermeni bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türk kimliğimle ve Türk milletinin içinden gelmekle gurur duyuyorum. Bu vatan hepimizin. Biz ne kadar birlik ve beraberlik içerisinde olursak o denli çocuklarımıza mutlu ve müreffeh bir Türkiye bırakmış oluruz” dedi.

Ermenilerin Maşa Olmasına Gönlüm Razı Gelmiyor
Türkiye’de yaşayan Ermenilerin Türklerle iyi geçindiğini sözlerine ekleyen Karabetyan, “Türkiye’deki Ermenilerin ve Türkiye’nin hedef yapılmasına gönlüm razı olmuyor. Ermeniler maşa yapılmasın. Biz yıllarca beraber yaşadık. Ben Kastamonu’da doğdum ve büyüdüm. Burada paskalya kutlaması olduğunda Müslüman Türk vatandaşlar diğer köylerden bizim köyümüze misafirliğe gelirdi. Aynı sofraları paylaşırdık. Bunu hiçbir zaman unutmuyorum. Bu ülke güçlü olduğu için ve daha çok güçlenmesini engellemek için dış güçler hiçbir zaman boş durmadı. 1878’den itibaren dış güçler faaliyetlerini sürdürüyor. Ben ülkemi seviyorum. Ebedi olarak yaşayacağımıza kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Ne Mutlu Türküm Diyene
Türkiye’nin sözde soykırım nedeniyle hedef yapıldığını söyleyen Karabetyan; “Sözde soykırım için Türkiye’nin hedef yapılmasına hiçbir zaman gönlümüz razı gelmiyor. Ne Ermeniler maşa yapılsın ne de Türkiye hedef yapılsın. Türkiye’de yaşayan Ermeniler eğitimde, sanatta, ekonomide, bilimde ve sporda ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Ben her zaman ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ diyorum” dedi.

Gürtekin’e Haydar Aliyev Kitabı Hediye Edildi
Avukat Keğam Karabetyan’ın konuşması konferansa katılan vatandaşlardan büyük alkış aldı. Yapılan konuşmaların ardından programa katılan Yalova Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder, Avukat Keğam Karabetyan’a plaket verdi. Programa katılan bir diğer konuk İstanbul Azerbaycan Başkonsolosu Sayyad Salahlı ise Yalova ASEF Başkanı Şemsettin Gürtekin’e dönemin Azerbaycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev’in bir kitabı ile çini tabak hediye etti.


BU BİR HABER YAZISIDIR
Şemsettin Gürtekin

Yalova Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği 

Yönetim Kurulu Başkanı

Yorumlar kapalı.